Hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskola

4220 Hajdúböszörmény, Tizenhárom vértanú u. 1. sz. ; Tel/fax: 06-52-229-453; OM azonosító: 031055

„Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő Iskolai Közösségi Program kísérleti megvalósítása a Hajdúböszörményi Tankerületi Központban”

• EFOP-3.3.5-17-2017-00049, Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő nyári programok megvalósítása a Hortobágyi Petőfi Sándor Általános Iskola és Kollégiumban
  • Kedvezményezett: Hajdúböszörményi Tankerületi Központ
  • Támogatás összege: 129 776 583 Ft
  • A támogatás mértéke: 100%
  • A projekt tervezett befejezési dátuma: 2019.08.31
  • 15 bevont intézmény, 125 kísérleti bentlakásos és napközis program
  • Megvalósítási időszak: 2019. június 3. és 4. hete

Jelen projekt keretében az általános iskolák 1-7. évfolyamos tanulói számára nyílik lehetőség a tematikus napközis és bentlakásos programokon való részvételre.

A 2018/2019. tanév során június utolsó hetében intézményünk 205 diákja vehet részt különböző tematikájú napközis, valamint bentlakásos táborban.

A táborok tematikája:

• Digitális világ
  • Művészeti nevelés
  • Környezetvédelem, természetismeret
  • Nemzeti és kulturális identitás, hagyományőrzés, anyanyelvápolás
  • Sport, egészségre nevelés
  • Környezetvédelem, tudatos fogyasztói magatartás

A napközi-táborban táborozó gyerekek napi négyszeri, a bentlakásos-táborban táborozó gyerekek napi ötszöri étkezést kapnak, valamint mindannyian programcsomagot vehet át minden tanuló.

A heti programok változatosak lesznek. A táborok csúcspontja bizonyára a kirándulás lesz.

A kirándulásokat a következő helyszínekre szervezzük a csoportoknak:

• Debrecen Airport repülőtéri látogatás
  • Tiszatavi Ökocentrum