Hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskola

4220 Hajdúböszörmény, Tizenhárom vértanú u. 1. sz. ; Tel/fax: 06-52-229-453; OM azonosító: 031055

Az új könyvek listája elérhető itt. (2015. március 25)

Az új könyvek listája elérhető itt. (2015)

Új  könyveink - 2014. december                                          /  iskolai könyvtár/

Ronit Bird: Száz játék és fejtörő a számolási nehézségek legyőzésére - Gyakorlókönyv diszkalkuliával küzdő diákoknak

A könyv - áttekinthető és rendszerezett formában - olyan gyakorlatokat és játékokat kínál tanárok és szülők számára egyaránt, amelyek lekötik és ösztönzik a diákokat, miközben ritkán igényelnek a papírnál, ceruzánál és dobókockánál több eszközt. Mit tartalmaz a könyv? - Ötven játékot és fejtörőt, amelyek az összeadást és a kivonást gyakoroltatják. Céljuk, hogy a diák túllépjen az egyesével történő számláláson, és megtanuljon fejben számolni. - Ötven játékot és fejtörőt, amelyek a szorzást és az osztást gyakoroltatják. Céljuk, hogy a diák megértse a szorzótáblát, és megtanulja levezetni szorzások és osztások eredményét. - Olyan fejtörőket és játékokat, amelyeket a gyerek egyedül, felügyelet nélkül játszhat, oldhat meg. - Olyan játékokat, amelyek eleve kettőnél több játékosra íródtak, így kiválóan használhatók korrepetáláson vagy felzárkóztató foglalkozáson. - Olyan gyakorlatokat, amelyek ideálisak házi feladatnak vagy tanórán kívüli munkára, a tanultak megerősítésére. - Olyan játékokat és fejtörőket, amelyek semmilyen különleges eszközt nem igényelnek. Minden játék és fejtörő céljának világos és részletes kifejtését, megkönnyítve a tanár munkáját, hogy az egyes diákok számára a legmegfelelőbb gyakorlatot választhassa. - Világos utasításokat a pedagógusok és a szülők számára, hogy mit mondjanak, és mire figyeljenek a gyakorlat során, elősegítve ezzel a tanulás hatékonyságát. - Ötleteket a tanórai differenciált oktatáshoz. A kötetben található regisztrációs kódsegítségével minden játék letölthető a könyv elektronikus Mellékletéből.

A könyvet matematika-szaktanárok napi munkájához, vállalkozó kedvű szülőknek is ajánljuk.

1.      A kalóz nagypapa

2.      A világűr

3.      Bird: Száz játék és fejtörő a számolási nehézségek legyőzésére

4.      Clergau: A lovam és én

5.      Collodi: Pinocchio kalandjai

6.      Etnomatek

7.      Gárdonyi Géza: Egri csillagok

8.      Hennemann: Energia

9.      Kiss Ottó: Ati és a holdvilág

10.  Kunnas: A legeslegszebb karácsonyi ajándék

11.  Kunnas: Mikulás és varázsdob

12.  Lackfi János: Kapjátok el Tüdő Gyuszit!

13.  Lázár Ervin: A másik télapó

14.  Nemes Nagy Ágnes: Bors néni könyve